İngiltere Çalışma Vizesi


Eklenme Tarihi: 2019-10-12 17:21:06

İngiltere'de çalışmak veya serbest meslek sahibi olarak kendi işini kurmak isteyen kişiler İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yapmalıdır.  

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere Çalışma Vizesi ise kendi içerisinde alt kategorilere ayrılmaktadır. Bunlar İngiltere Çalışma İzni Vizesi (Work Permits), İngiltere Temsilci Vizesi (Permit Free) ve İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi'dir.

İngiltere Çalışma İzni Vizesi (Work Permits); İngiltere'de bir işverenin yanında çalışmak isteyen İngiltere Çalışma Vizesi başvuru sahiplaerini kapsamaktadır. İngiltere Çalışma İzni Vizesi ile İngiltere'de çalışmak için işverenin başvuru sahibi için Çalışma İzni (Work Permit) çıkartması gereklidir.  

İngiltere Çalışma İzni Vizesi türleri; İş ve Ticari, Spor ve Eğlence Endüstrisi, Uluslararası Ticari Anlaşmalar, Sektörsel Programlar ve Stajyerlerdir.

İngiltere Çalışma İzni Vizesi puan bazlı olarak değerlendirilen bir sistemdir. İngiltere Çalışma İzni Vizesi başvuru sahibinin aşağıda verilen kriterler dahilinde en az 50 puanı toplayabilmesi gerekmektedir.

Nitelik:

 • İş Eksikliği olan meslek alanı: 50 Puan
 • Yerel iş gücü testini geçen iş: 30 Puan
 • Şirket içi transfer: 30 Puan
 • Öğrenim sonrası çalışmak: 30 Puan

Eğitim:

 • Onaylı Lisans Altı Diploma:  5 Puan
 • Lisans ve Master Diploması: 10 Puan
 • Doktora Diploması: 15 Puan

Yıllık Gelir:

 • £17.000.00 ve altı: 0 Puan
 • £17.000 -£19.999.99: 5 Puan
 • £20.000 -£21.999.99: 10 Puan
 • £22.000 -£23.999.99: 15 Puan
 • £24.000.00 ve üstü: 20 Puan

Puan bazlı sistem hakkında detaylı bilgi için iletişim sayfasından irtibata geçebilir, uzmanlarla görüşebilirsiniz. 

İngiltere Temsilci Vizesi (Permit Free); İngiltere'de yurtdışı merkezli bir şirketin, gazete ya da televizyonun yurtdışı temsilciliğini yapacak veya şirket sahibi ile birlikte seyahat edecek kişiler, Sezonluk Çalışanlar, İngiliz Milletler Topluluğuna dahil olanlar veya büyükanne/babası İngiltere doğumlu kişiler İngiltere'de çalışmak üzere İngiltere Temsilci Vizesi(Permit Free) kapsamında İngiltere Vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi; İngiltere'de serbest meslek sahibi olarak kendi işini kurmak isteyen, herhangi bir işyerine veya işverene bağlı olmak istemeyen kişilerin başvuru yapacağı İngiltere Çalışma Vizesi türüdür. İngiltere'den ve Türkiye'den başvuru yapılabilecek İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere'ye gitmek ve iş kurmak için aranan asgari bir dil, sermaye, eğitim şartı yoktur. Gereklilikler İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvuru sahibinin durumuna ve İngiltere'de yapılacak işe göre belirlenmektedir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi'nin bir alt kategorisi olan İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi halihazırda İngiltere'de bulunan ve çalışan kişileri kapsamakta olup Türkiye'den yapılacak başvurulara açık değildir.

İngiltere Çalışma Vizeleri hakkında detaylı bilgi için İngiltere Çalışma Vizeleri sayfasını ziyaret edebilir veya iletişim detayları aracılığıyla firmayla irtibata geçebilir uzmanlarla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Çalışma Vizesi" sayfası 3234 defa okundu